• Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Tehnoloģijas un Programmatūra » Datori, Operētājsistēmas » Windows 8 - vispārīgs apskats
Windows 8 - vispārīgs apskats
Spanky
Datums: Otrdiena, 22.01.2013, 22:17 | Ziņa # 1
Grupa: Administrators
Foruma posti: 543
Reputācija: 88


Windows 8 - gaidīts vai negaidīts, bet fakts ir tāds, ka tāds kādu laiku atpakaļ iznāca. Tautas viedoklis ir dažāds, cits nevēlas pieņemt neko jaunu un paliek uzticīgs patsmit gadus vecajai operētājsistēmai Windows XP, cits domā, ka šī versija nav lietojama uz personālajiem datoriem. Viedokļi dalās, taču pastāstīšu īsumā par to, kāpēc šī operētājsistēma ir laba arī priekš personālā datora.

1. Sistēmas ātrums - iespaidīgs. Sistēma ieslēdzas dažu sekunžu laikā. Tas ir tāpēc, ka daļa failu tiek saglabāti cietajā diskā un palaišanas laikā tie nav jāielādē no jauna. Šī iespēja sistēmā ir kā noklusējums, tā neietekmē neko citu un nav lietotājam pamanāma - izslēdzot datoru visas programmas tiek aizvērtas. Šī opcija neietekmējot restartēšanu, tad viss tiek ielādēts no jauna.

2. Vienkāršums - sistēma ir ļoti vienkārši saprotama. Tā ir latviski. Latviešu valodas instalēšana ir vēl vieglāka par spēles instalēšanu. Ir uzlabots Task Manager un citas lietas, kas padara lietošanu ērtāku kā ikdienas lietotājam, tā arī datorspeciālistam.

3. "Start" pogas trūkums - jā, tiktiešām, šī iespēja ir likvidēta. Bet tas nemaina faktu. No personīgās pieredzes saku - sākumā bija neērti, taču pēc aptuveni 4 stundu datora lietošanas biju pilnībā pie tā pieradis un sapratis, ka tā pat ir ērtāk. Mums pierasto "Start" izvēlni aizvieto Metro dizaina flīzes, kurās ir apkopotas Jūsu programmas, kuras tur var gan pievienot, gan noņemt. Vēl jāpiemin tas, ka šajā dizainā ir arī tādas lietas, kā Kalendārs, kurš rāda draugu dzimšanas dienas no Facebook, ziņojumapmaiņa, kurā rāda vēstules no Facebook, pieejams arī Pasts, Kartes, Aplikāciju veikals, par kuru vēlāk pastāstīšu, Skydrive failu glabāšanai online, Spēļu sadaļa, Mūzikas un Filmu sadaļa, Kameras aplikācija. Arī Attēlu aplikācija, kurā uzrāda visus datorā esošos attēlus kā nelielu pāris centimetrus lielu slīdrādi, pat to neatverot.

4. Aplikāciju veikals - jā, tieši tavam personālajam datoram. Vairs nav nepieciešams viedtālrunis, lai piekļūtu šīm aplikācijām. Pieejamas kā maksas, tā arī bezmaksas aplikācijas. Liels pluss ir tas, ka spēles tiek integrētas ar XBOX Live kontu, kurā saglabājas rezultāti, informācija par sasniegumiem, atbloķētie līmeņi un citi dati. Nekad nekas nekur vairs nepazudīs. Liels pluss ir arī tas, ka dažas aplikāciajs ir pilnībā latviskotas. Pilnībā? Jā, pilnībā, ir spēles, kuras pat ir kvalitatīvi ierunātas latviešu valodā.

5. Skydrive integrācija - ievieto savus failus šajā mapē un varēsi tiem piekļūt no jebkuras vietas pasaulē, kur ir pieejams interneta savienojums. Tas nodrošina to, ka Jūsu dokumenti, kurus aizmirsīsit mājās tagad būs peejami Jūsu Microsoft Skydrive kontā.

6. Saderība - nav tā, ka programmas vai aparatūra nebūs saderīga ar Windows 8. Ja tev darbojās Windows 7, tad tev darbosies arī Windows 8 operētājsistēma.

7. Versiju klāsts - ir jau pierasts, ka pēdējām operētājsistēmām bija dažādas versijas - Home premium, Enterprise, Ultimate, Starter, Proffesional. Vairs tas nav tik izteikti. Ir tikai dažas versijas, kā piemēram Windows 8, Windows 8 Pro un Windows 8 Enterprise, kurš nav paredzēts māajs lietotājam.

8. Nav iekļauts Windows Media Center, taču tas ir pieejams kā atjauninājums bez maksas. Ja galva uz pleciem ir, to var izmantot, lai aktivizētu savu operētājsistēmu un padarītu to legālu, pat ja tā nav. Legāli tas nav, bet tā strādās.Materiāls ņemts no http://izklaide.id.lv/!Pielikumi: 1886402.jpg(95.7 Kb)
Spenky
Datums: Otrdiena, 22.01.2013, 22:59 | Ziņa # 2
Grupa: Lietotājs
Foruma posti: 255
Reputācija: 33
Es pagaidām vēl pie win 7 ultimate pieturēšos varbūt nākotnē uz win 8 pāriešu
Spanky
Datums: Trešdiena, 23.01.2013, 09:19 | Ziņa # 3
Grupa: Administrators
Foruma posti: 543
Reputācija: 88
Es arī pagaidām palieku pie Windows 7 Ultimate un XP PRO!
Promethey
Datums: Ceturtdiena, 24.01.2013, 23:48 | Ziņa # 4
Grupa: Lietotājs
Foruma posti: 189
Reputācija: 20
Ir plāni pārlekt uz windows8 , bet win taka vairāk būtu domāts uz sensora biggrin
Spanky
Datums: Piektdiena, 25.01.2013, 09:35 | Ziņa # 5
Grupa: Administrators
Foruma posti: 543
Reputācija: 88
Quote (Promethey)
bet win taka vairāk būtu domāts uz sensora

Itkā jā, vairāk uz sensora, bet tāpat uz parasta PC arī ir normāli!

Pankuka
Datums: Svētdiena, 27.01.2013, 23:24 | Ziņa # 6
Grupa: Lietotājs
Foruma posti: 4
Reputācija: 2
Cik ir dzirdēts, nevienam windows 8 neiet pie sirds. Cik man ir stastijuši, tad nekas labs tur nemaz nav. Pagaidām tāpēc arī palieku pie windows 7.
JackDaniel
Datums: Trešdiena, 30.01.2013, 21:31 | Ziņa # 7
Grupa: Lietotājs
Foruma posti: 57
Reputācija: 3
Njām,man ar ne īpaši patīk! Bet nolēmu paprovēt un kas vēl spanky,to ekrānu varēji mierīgi nomainīt biggrin un būtu gan tev start poga un tādā garā biggrin
Spanky
Datums: Trešdiena, 30.01.2013, 21:35 | Ziņa # 8
Grupa: Administrators
Foruma posti: 543
Reputācija: 88
Quote (JackDaniel)
un kas vēl spanky,to ekrānu varēji mierīgi nomainīt un būtu gan tev start poga un tādā garā


Var jau būt... nav jau mans raksts. biggrin Vnk Edit Copy -> Edit Paste -> +autors! wink

TasEsmuEs
Datums: Piektdiena, 01.02.2013, 21:36 | Ziņa # 9
Grupa: Lietotājs
Foruma posti: 15
Reputācija: 3
Uzliec, lai linkus redz arī nereģistrētie, ja jau kopē aprakstus no mana saita wink !!!
Forums » Tehnoloģijas un Programmatūra » Datori, Operētājsistēmas » Windows 8 - vispārīgs apskats
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: